Ekologiškos vandens gertuves

Internete galima rasti straipsnių, kuriuose pateikti mokslininkų įrodymai, kad vanduo iš plastikinių butelių yra pavojingas žmogui. Jau nekalbant apie daugkartinį plastikinių buteliukų panaudojimą.

Susipažinę su šia informacija ieškome alternatyvų, kuo galime pakeisti vienkartinius vandens buteliukus kasdienybėje. Viena jų – ekologiškos vandens gertuvės. Pasvarstykime, ar verta tokią turėti?

Ekologiškų vandens gertuvių kainos internete tikrai nėra didelės. Svyruoja maždaug nuo 10 iki 20 eurų. Pasirinkimas ne itin platus, tačiau paieškojus galima rasti įvairiausių talpų ir spalvų. Norint įsigyti įdomesnę gertuvę, gali tekti pakloti ir didesnę pinigų sumą.

Paskaičiuokime: vidutinė vandens buteliuko kaina apie 0,5€. Taigi, jeigu perkate po vandens buteliuką kiekvieną dieną, per mėnesį jūsų išleista pinigų suma bus 15€. Vadinasi, net ir pati stilingiausia gertuvė atsipirktų per mažiau nei 2 mėnesius. O kur dar nauda gamtai!

Visada po ranka

Užsimanius atsigaivinti, jums nereikės ieškoti prekybos centro, parduotuvės, ar degalinės. Vanduo visada jums bus po ranka kuprinėje, rankinėje ar automobilyje. Pasiimate vandens gertuvę, nueinate iki artimiausios kriauklės, prisileidžiate vandens ir gurkšnojate.

Galime didžiuotis, kad lietuviškas vanduo iš čiaupo yra švarus ir skanus.

Išliekame draugiški gamtai

Plastikas suyra vidutiniškai per 500 metų. JAV veikianti įmonė yra pateikusi skaičiavimus, kad sąvartyne atsidūrę buteliukai iš dalies suyra per 1 000 metų. Įdomu, kiek butelių iškeliauja į sąvartynus? Vien tik Europoje kasdien išmetama apie 30 milijonų plastikinių butelių.

Ekologiškos gertuvės gaminamos iš aliuminio arba stiklo. Medžiagų, kurios perdirbamos ir tarnauja daugelį metų. Tad, kiekvieno iš mūsų sprendimas: pirkti vandenį plastiko buteliuose ar nusipirkti daugkartinę vandens getuvę. Nepamirškime, kad visi didžiausi darbai susideda iš daugybės mažų darbelių.

Išvenkime chemikalų

Didysis plastiko buteliuose slypintis pavojus yra bisfenolis A. Ilgą laiką vartojant vandenį iš plastikinių butelių, dažnėja sveikatos sutrikimų rizika. JAV atlikto tyrimo metu įrodyta, kad plastiko buteliuose esantis bisfenolis, patekęs į vyrų organizmą, slopina spermos gyvybingumą ir mažina spermatozoidų skaičių. Moterims sukelia krūties vėžio pavojų.

Anglijos dienraštyje „Daily Telegraph“ aprašytas tyrimas, kurio metu paaiškėjo, kad žiurkėms šis cheminis junginys sukelia šlapimo šalinimo problemas, auglius, ankstyvą brendimą, trikdo reprodukcinės sistemos raidą bei siejamas su žmogaus širdies bei kraujagyslių ligomis, diabetu.

Užteks kalbėti apie tai, kas kenkia sveikatai, griauna darnią pusiausvyrą tarp gamtos ir žmogaus, bei teršia klimatą. Turime pradėti visą tai keisti nuo savęs. Kalbėkime apie tai kaip spręsti iškilusias problemas ir kodėl tai naudinga ne tik asmeniškai mums, bet ir pasauliui.

Mąstykime globaliai!